Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
BORSA ANADOLU LiSESi İLE ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ İLE EĞİTİM FAKÜLTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALAN
Adana Gündem
2021-12-27 02:02

BORSA ANADOLU LiSESi İLE ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ İLE EĞİTİM FAKÜLTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALAN

Borsa Anadolu Lisesi yeni açılmış olmasına rağmen şimdiden Adananın başarılı Anadolu Liselerinden oldu. Borsa Anadolu Lisesi ile Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi Arasında Sosyal ve Bilimsel İşbirliği Protokolü imzalandı. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ulus ÇEVİK, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sedat UÇAR, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığında Fakülte Dekanı Sayın Prof.Dr.Faruk KARADAĞ ile Borsa Anadolu Lisesi Müdürü Memetemin GÜL imzaladı. Bu protokola Müdür Başyardımcısı Aysun YAŞAR, Müdür Yardımcısı Erdal TANÇ ve Müdür Yardımcısı Yeliz KARATAŞ eşlik etti.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin temel özelliklerini kapsayacak şekilde, Türk Milli Eğitimi´nin amaçlarını gerçekleştirmeye yönelik, öğrencilerin kişisel yeteneklerini ve bağımsız düşünme becerilerini geliştirerek, geleceğe dönük düşünebilen, araştıran, öğrenen, öğrendiklerini yerinde kullanabilen, teknolojiden olumlu yönde faydalanabilen, çevreye ve insanlara karşı duyarlı, sosyal becerilerini geliştirmiş bireyler yetiştiren bir okul olma özelliğine sahip.

 

Türkiye´nin bugün bulunduğu noktadan, çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmasına katkılarda bulunacak; ilimde, fende, sanatta, sosyal alanda, sporda ve Atatürk´ün gösterdiği hedefler doğrultusunda ve Milli ve Manevi değerlerine bağlı her türlü bilgi, beceri, donanım ve davranışa sahip bireyler yetişmesini sağlamak amacındadır.

 

Borsa Anadolu Lisesi sosyal ve kültürel alanlarda birçok başarısı ve almış olduğu ödüller bulunmaktadır.

Gençliğimizi, Kişisel Yeteneklerini Ve Bağımsız Düşünme Becerilerini Geliştiren, İleriye Dönük Düşünebilen, Araştırmaci, Öğrendiklerini Yerinde Kullanan, Çevreye ve İnsanlara Karşı Duyarlı Bireyler Yetiştirmek ve Tercih Edilir Kurum Olmak KALİTE POLİTİKASIDIR;. Okulun 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında Özel Proğram ve Proje Uygulanan Anadolu Lisesi(Proje Okulu) Olmuştur.

 

Borsa Anadolu Lisesi, Türkiye genelinde aynı branşta eğitim veren Pek çok seçkin okulu geride bırakmanın gururunu yaşadıklarını belirten Okul Müdürü Memetemin GÜL, bu başarının tesadüf olmadığını, Borsa Anadolu Lisesi camiasının planlı gayretli ve sabırlı bir çalışmasının sonucu olduğunu ifade etti. Gül, “Bu başarıda pay sahibi olan öğrenci, aile, öğretmenler ve okul çalışanlarına çaba ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Modern ve kaliteli eğitimin adresi

Borsa Anadolu Lisesi Gelecek nesillere en iyisini sağlamak amacıyla azimle ve çok çalışarak, sorgulayarak, kaliteyi ilk planda tutarak ve gençleri sevgiyle kucaklayarak ülkemizde ve dünyada hayal ettikleri lise ve üniversitelere yerleşerek, öz güvenleri yüksek, başarılı, ülkesi ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamayı amaçlıyor.

 

Akademik ve bilimsel eğitim ile öğrencilerini geleceğe hazırlayan, bireysel rehberlik hizmetleriyle fark yaratarak, yenilikçi eğitim anlayışını benimseyerek, tüm çalışmalarında kaliteyi ön planda tutarak, problemlere karşı sonuç odaklı yaklaşımıyla gençlere örnek oluşturarak, yeni kuşakları “iyi insan olma” bilinciyle yetiştirerek öğrencilerini iyi bir geleceğe hazırlamak için çalışmaktadır.

 

Borsa Anadolu Lisesi

Yeni sisteme uygun eğitim anlayışı ve alanında uzman personeliyle iyi ve kaliteli eğitimi birleştirerek öğrencilerimizi geleceğe hazırlama felsefesi ile yola çıkan güçlü bir ekibe sahiptir. Akademik düzeyde eğitim ile analitik düşünceyi destekleyen bilimsel yaklaşımlar, bireysel rehberlik hizmeti ve sınava hazırlık dersleriyle eğitime yeni bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktadır.

 

Borsa Anadolu Lisesinin Eğitim Yaklaşımında

Amaçları:

Akademik düzeyde eğitim ile analitik düşünceyi destekleyen bilimsel yaklaşımlar

Bireysel rehberlik hizmeti

Merkezi sınavlara hazırlık

Eğitime getirilen yeni bakış açıları

Eğitim yaklaşımları ; Paylaşımcı, anlayışlı, aile ve toplu yapısına saygılı, inanç ve gelenekleri tanıyan eğitimin ve öğretimin kurum olarak erdemine inananmaktadır.

 

Bu sebeple öğrencilerimizin hiç bir zaman ek destek alma ihtiyacı hissetmemesi üzerine eğitim politikası geliştirmektedir.

 

Lise son sınıfa kadar verilen eğitimde hem yüz yüze hem de teknoloji destekli öğrenme imkanı sunmaktadır.

 

Öğrencilerin sınavlara hazırlanırken gereksinim duyduğu rehberlik hizmetlerini en kaliteli şekilde almalarına olanak tanımaktadır.

 

Tüm öğrencileri sınava hazırlık desteği verirken etkin kariyer planlaması desteği de sunmaktadır. Öğrencilere rehberlik hizmeti ile diledikleri üniversitelere dair tüm bilgileri aktarmaktadır.

 

Temel amacı; vizyoner bakış açısına sahip, yenilikçi bireyler yetiştirmek; üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin hedeflerine en verimli, en ekonomik ve en huzurlu şekilde ulaşmalarını sağlamaktır.

 

ADANA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ( BORSA ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ ) İLE ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ARASINDA

SOSYAL VE BİLİMSEL İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 

21 Aralık SALI günü saat 10.00’da Okulumuzda Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ulus ÇEVİK  ile Müdürümüz Memetemin GÜL imzaladı.Müdür Başyardımcısı Aysun YAŞAR,Müdür Yardımcısı Erdal TANÇ ve Müdür Yardımcısı Yeliz KARATAŞ bulunuyordu.Dekan ,aynı gün öğrencilerimize mühendislik fakültesinin tanıtımını yaparak,öğrenci,öğretmen ve velilerimizin sorularını cevapladı.

 

ADANA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ( BORSA ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ ) İLE ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ARASINDA

SOSYAL VE BİLİMSEL İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 

 

Dayanak

MADDE 1: 07/09/2013 tarihli ve 28758 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’ne dayanılarak hazırlanmıştır.

 

Amaç

MADDE 2: Bu protokolün amacı Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi  ile Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü) arasında sosyal ve bilimsel işbirliğini gerçekleştirmektir.

 

Taraflar

MADDE 3: Bu protokol Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi  ile Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü) arasında imzalanmıştır. Protokolün diğer maddelerinde taraflar “Lise” ve “Fakülte” olarak anılacaktır.

 

Tanımlar

MADDE 4: Bu protokolde geçen;

Fakülte, Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ni

Lise, Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nü

İfade etmektedir.

 

Genel Hükümler

MADDE 5:

a) Lisenin ihtiyaç duyabileceği hizmet içi eğitim, eğitimin alt yapısının iyileştirilmesi, öğretim süreçlerinin değerlendirilmesi, öğretim programının zenginleştirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi veya eğitim öğretim desteği sağlanması konularında Fakülte tarafından uygun görülen şartlarda uzmanlık desteği sağlanacaktır. Bu kapsamda Fakülte öğretim elemanlarınca Lise’de taraflarca uygun görülecek koşullarda veri toplanabilecek, araştırma yapılabilecektir.

 

b) Lise öğrencilerinin Fakülte’nin akademik ve araştırma birimlerini ziyaret etmesine ve birimlerde bulunan laboratuvarların ve atölyelerin kullanılmasına Fakülte tarafından uygun görülen şartlarda imkân tanınacaktır.

 

c) Lise öğrencileri ve öğretmenleri, Fakülte’de mevcut kaynak kitapları yerinde inceleyerek yararlanabilecektir.

 

d) Taraflarca uygun görülen konu, yer, zaman ve şartlarda Fakülte öğretim üyeleri tarafından Lise öğrencilerine seminer verilecektir.

 

e) Lise’de bilim eğitimini geliştirmek amacıyla yapılacak çalışmalarda, oluşturulacak komisyonlara Fakülte tarafından uygun görülen şartlarda personel desteği sağlanacaktır.

 

f) Lise öğrencilerinin, Fakülte’nin düzenleyeceği bilimsel, sportif ve kültürel etkinliklere katılmasına ve uygun görülen etkinliklerde Fakülte’den Lise’ye konuşmacıların gelmesine imkân sağlanacaktır.

 

g) Fakülte-Lise ortak işbirliği içerisinde Lise’nin 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin meslek seçimlerine destek olmak amacıyla Fakülte tanıtım ziyaretleri düzenlenecektir.

 

h) Milli Eğitim Bakanlığı’nın talebi dâhilinde Fakülte ve Lise arasında bilim eğitimi alanında işbirliğini geliştirmek amacıyla mühendislik ve uygulamalı bilim eğitiminin geliştirilmesi (STEM-Yazılım ve Kodlama), Lise öğretim programlarının uluslararası akreditasyonu gibi çalışmaların yanı sıra bu konulara katkıda bulunabilecek insan kaynağının yetiştirilebilmesi için Lise ve Fakülte arasında işbirliği yapılacaktır.

 

Protokolde Değişiklik

MADDE 6: İşbu protokol hükümlerinde taraflar karşılıklı olarak anlaşmak suretiyle değişiklikler yapabilecektir. Bu değişiklikler ek bir protokolle hüküm altına alınacaktır.

 

Süre

MADDE 7: İşbu protokol imzalandığı tarihten itibaren 1 yıl geçerli olacaktır. Süre bitiminde işbu protokol tarafların hiçbir itiraz ve ihbara gerek kalmaksızın kendiliğinden sona erecektir. Süre bitiminde tarafların mutabakatı ile protokol süresi uzatılabilir.

 

Protokol Feshi (Sona Erdirme)

MADDE 8: Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü) bu protokolü tek taraflı feshetme hakkına sahip olacaktır.

 

Yasal İkametgâhlar

MADDE 9: Taraflar aşağıda yazılı adresleri kanuni ikametgâh olarak kabul etmişlerdir. Bu adreslere yapılacak olan tebligatlar geçerli olacaktır.

a) Çukurova Üniversitesi,Balcalı Kampüsü, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü,01250 ,Sarıçam/ADANA

b) Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Döşeme Mah. Mehmet Nuri Sabuncu Blv. Hükümet Konağı Sitesi no: 5301130 Seyhan / ADANA

c) Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü, Gürselpaşa Mah.75345 sok. no:4 Seyhan/ADANA

 

Adres bilgilerinin değişmesi halinde taraflar birbirlerine değişiklikten itibaren en geç 1 (bir) hafta içinde yazılı olarak bildirimde bulunacaklardır. Aksi takdirde eski adrese yapılmış olan tebligat geçerli sayılacaktır.

 

Yürürlük

MADDE 10: İşbu protokol …/…/2021 tarihinde 3 (üç) sayfa ve 2 (iki) asıl nüsha olarak tanzim edilmiş olup, protokolün 1 (bir) nüshası Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve 1 (bir) nüshası da Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından muhafaza edilecektir. İşbu protokol imzalandığı tarihte yürürlüğe girecektir.

 

 

 

 

 

Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü Adına                                    Çukurova Üniversitesi        

                                                                                       Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Adına

 

 

 

             Memetemin GÜL                                                                  Prof.Dr.Ulus ÇEVİK

               Okul Müdürü                                                                Mühendislik Fakültesi Dekanı

 

 

 

 

ADANA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ( BORSA ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ ) İLE ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ FEN -EDEBİYAT FAKÜLTESİ ARASINDA

SOSYAL VE BİLİMSEL İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 

15 Aralık Çarşamba günü saat 10.00’da Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığında Fakülte Dekanı Sayın Prof.Dr.Faruk KARADAĞ ile Müdürümüz Sayın Memetemin GÜL imzaladı.İmza anında odada  Dekan Yardımcısı Prof.Dr.Ali İhsan GENÇ,Dekan Yardımcısı Doç Dr.Dilek ERSALAN,Fakülte Sekreteri Adem SÖYLEMEZ ve Müdür Yrd.Yeliz KARATAŞ bulunuyordu.

 

 

ADANA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ( BORSA ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ ) İLE ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ FEN- EDEBİYAT FAKÜLTESİ  ARASINDA

SOSYAL VE BİLİMSEL İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 

 

 

Dayanak

MADDE 1: 07/09/2013 tarihli ve 28758 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’ne dayanılarak hazırlanmıştır.

 

Amaç

MADDE 2: Bu protokolün amacı Çukurova Üniversitesi Fen-Edebiyat ile Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü) arasında sosyal ve bilimsel işbirliğini gerçekleştirmektir.

 

Taraflar

MADDE 3: Bu protokol Çukurova Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi  ile Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü) arasında imzalanmıştır. Protokolün diğer maddelerinde taraflar “Lise” ve “Fakülte” olarak anılacaktır.

 

Tanımlar

MADDE 4: Bu protokolde geçen;

Fakülte,Çukurova Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’ni

Lise, Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nü

İfade etmektedir.

 

Genel Hükümler

MADDE 5:

a) Lisenin ihtiyaç duyabileceği hizmet içi eğitim, eğitimin alt yapısının iyileştirilmesi, öğretim süreçlerinin değerlendirilmesi, öğretim programının zenginleştirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi veya eğitim öğretim desteği sağlanması konularında Fakülte tarafından uygun görülen şartlarda uzmanlık desteği sağlanacaktır. Bu kapsamda Fakülte öğretim elemanlarınca Lise’de taraflarca uygun görülecek koşullarda veri toplanabilecek, araştırma yapılabilecektir.

 

b) Lise öğrencilerinin Fakülte’nin akademik ve araştırma birimlerini ziyaret etmesine ve birimlerde bulunan laboratuarların kullanılmasına Fakülte tarafından uygun görülen şartlarda imkân tanınacaktır.

 

c) Lise öğrencileri ve öğretmenleri, Fakülte’nin mevcut kaynak kitaplarını yerinde inceleyerek yararlanabilecektir.

 

d) Taraflarca uygun görülen konu, yer, zaman ve şartlarda Fakülte öğretim üyeleri tarafından Lise öğrencilerine seminer verilecektir.

 

e) Lise’de bilim eğitimini geliştirmek amacıyla yapılacak çalışmalarda oluşturulacak komisyonlara Fakülte tarafından uygun görülen şartlarda personel desteği sağlanacaktır.

 

f) Her öğretim yılında Lise'nin 9. 10. ve 11. sınıf öğrencilerine Lise tarafından önerilecek konularda bilimsel çalışmalara yönelik program ve proje hazırlanması hususunda Fakülte tarafından gerekli bilimsel danışmanlık yapılacaktır.

g) Lise öğrencilerinin, Fakülte’nin düzenleyeceği bilim, spor ve kültürel etkinliklere katılmasına ve uygun görülen etkinliklerde Fakülte’den Lise’ye konuşmacıların gelmesine imkân sağlanacaktır.

 

h) Fakülte-Lise ortak işbirliği içerisinde Lise’nin 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin meslek seçimlerine destek olmak amacıyla Fakülte tanıtım ziyaretleri düzenlemek.

 

Protokolde Değişiklik

MADDE 6: İşbu protokol hükümlerinde taraflar karşılıklı olarak anlaşmak suretiyle değişiklikler yapabilecektir. Bu değişiklikler ek bir protokolle hüküm altına alınacaktır.

 

Süre

MADDE 7: İşbu protokol imzalandığı tarihten itibaren 1 yıl geçerli olacaktır. Süre bitiminde işbu protokol tarafların hiçbir itiraz ve ihbara gerek kalmaksızın kendiliğinden sona erecektir. Süre bitiminde tarafların mutabakatı ile protokol süresi uzatılabilir.

 

Protokol Feshi (Sona Erdirme)

MADDE 8: Çukurova Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi (Fizik-Kimya-Biyoloji-Matematik Bölümleri) ile Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü) bu protokolü tek taraflı feshetme hakkına sahip olacaktır.

 

Yasal İkametgâhlar

MADDE 9: Taraflar aşağıda yazılı adresleri kanuni ikametgâh olarak kabul etmişlerdir. Bu adreslere yapılacak olan tebligatlar geçerli olacaktır.

a)Çukurova Üniversitesi,Balcalı Kampüsü, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü,01250 ,Sarıçam/ADANA

b) Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Döşeme Mah. Mehmet Nuri Sabuncu Blv. Hükümet Konağı Sitesi no: 5301130 Seyhan / ADANA

c) Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü, Gürselpaşa Mah.75345 sok. no:4 Seyhan/ADANA

 

Adres bilgilerinin değişmesi halinde taraflar birbirlerine değişiklikten itibaren en geç 1 (bir) hafta içinde yazılı olarak bildirimde bulunacaklardır. Aksi takdirde eski adrese yapılmış olan tebligat geçerli sayılacaktır.

 

Yürürlük

MADDE 10: İşbu protokol …/…/2021 tarihinde 3 (üç) sayfa ve 2 (iki) asıl nüsha olarak tanzim edilmiş olup, protokolün 1 (bir) nüshası Çukurova Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi (Fizik-Kimya-Biyoloji-Matematik Bölümleri) ve 1 (bir) nüshası da Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından muhafaza edilecektir. İşbu protokol imzalandığı tarihte yürürlüğe girecektir.

 

 

 

 

 

 

ADANA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ( BORSA ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ ) İLE ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ ARASINDA

SOSYAL VE BİLİMSEL İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 

17 Aralık Cuma günü saat 10.00’da Eğitim Fakültesi Dekanlığında Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sedat UÇAR ile Müdürümüz Memetemin GÜL imzaladı.İmza anında odada  İngiliz Dili Eğitimi Bölüm Başkanı Prof.Dr.Hasan BEDİR ve Müdür Yrd.Yeliz KARATAŞ bulunuyordu.

 

 

 

ADANA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ( BORSA ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ ) İLE ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ ARASINDA

SOSYAL VE BİLİMSEL İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 

Dayanak

MADDE 1: 07/09/2013 tarihli ve 28758 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’ne dayanılarak hazırlanmıştır.

 

Amaç

MADDE 2: Bu protokolün amacı Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi  ile Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü) arasında sosyal ve bilimsel işbirliğini gerçekleştirmektir.

 

Taraflar

MADDE 3: Bu protokol Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü) arasında imzalanmıştır. Protokolün diğer maddelerinde taraflar “Lise” ve “Fakülte” olarak anılacaktır.

 

Tanımlar

MADDE 4: Bu protokolde geçen;

Fakülte, Çukurova  Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ni

Lise, Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nü

İfade etmektedir.

 

Genel Hükümler

MADDE 5:

a) Lisenin ihtiyaç duyabileceği hizmet içi eğitim, eğitimin alt yapısının iyileştirilmesi, öğretim süreçlerinin değerlendirilmesi, öğretim programının zenginleştirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi veya eğitim öğretim desteği sağlanması konularında Fakülte tarafından uygun görülen şartlarda uzmanlık desteği sağlanacaktır. Bu kapsamda Fakülte öğretim elemanlarınca Lise’de taraflarca uygun görülecek koşullarda veri toplanabilecek, araştırma yapılabilecektir.

 

b) Taraflarca uygun görülen konu, yer, zaman ve şartlarda Üniversite öğretim üyeleri tarafından Lise öğrencilerine seminer verilecektir.

 

c) Fakülte-Lise ortak işbirliği içerisinde Lise’nin 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin meslek seçimlerine destek olmak amacıyla Fakülte tanıtım ziyaretleri düzenlenecektir.

d) Öğrenci, öğretmen, veli ve paydaşlara yönelik tertip edilecek eğitici ve öğretici seminer,  panel ve konferanslar için Fakülte tarafından uygun görülen şartlarda personel desteği sağlanacaktır.

 e) Lise öğrencileri ve öğretmenleri, Fakülte’nin mevcut kaynak kitaplarını yerinde inceleyerek yararlanabilecektir.

 

f) Lise öğrencilerinin, Fakülte’nin düzenleyeceği bilimsel, sportif ve kültürel etkinliklere katılmasına ve uygun görülen etkinliklerde Fakülte’den Lise’ye konuşmacıların gelmesine imkân sağlanacaktır.

 

g) Her öğretim yılında Lise'nin 9. 10. ve 11. sınıf öğrencilerine Lise tarafından önerilecek konularda bilimsel çalışmalara yönelik program ve proje hazırlanması hususunda Fakülte tarafından gerekli bilimsel danışmanlık yapılacaktır.

Protokolde Değişiklik

MADDE 6: İşbu protokol hükümlerinde taraflar karşılıklı olarak anlaşmak suretiyle değişiklikler yapabilecektir. Bu değişiklikler ek bir protokolle hüküm altına alınacaktır.

 

Süre

MADDE 7: İşbu protokol imzalandığı tarihten itibaren 1 yıl geçerli olacaktır. Süre bitiminde işbu protokol tarafların hiçbir itiraz ve ihbara gerek kalmaksızın kendiliğinden sona erecektir. Süre bitiminde tarafların mutabakatı ile protokol süresi uzatılabilir.

 

Protokol Feshi (Sona Erdirme)

MADDE 8: Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü) bu protokolü tek taraflı feshetme hakkına sahip olacaktır.

 

Yasal İkametgâhlar

MADDE 9: Taraflar aşağıda yazılı adresleri kanuni ikametgâh olarak kabul etmişlerdir. Bu adreslere yapılacak olan tebligatlar geçerli olacaktır.

a) Çukurova Üniversitesi,Balcalı Kampüsü, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü,01250 ,Sarıçam/ADANA

b) Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Döşeme Mah. Mehmet Nuri Sabuncu Blv. Hükümet Konağı Sitesi no: 5301130 Seyhan / ADANA

c) Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü, Gürselpaşa Mah.75345 sok. no:4 Seyhan/ADANA

 

Adres bilgilerinin değişmesi halinde taraflar birbirlerine değişiklikten itibaren en geç 1 (bir) hafta içinde yazılı olarak bildirimde bulunacaklardır. Aksi takdirde eski adrese yapılmış olan tebligat geçerli sayılacaktır.

 

Yürürlük

MADDE 10: İşbu protokol …/…/2021 tarihinde 2 (iki) sayfa ve 2 (iki) asıl nüsha olarak tanzim edilmiş olup, protokolün 1 (bir) nüshası Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve 1 (bir) nüshası da Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından muhafaza edilecektir. İşbu protokol imzalandığı tarihte yürürlüğe girecektir.

 

 

 

 

Borsa Anadolu Lisesi Müdürlüğü Adına                                        Çukurova Üniversitesi        

                                                                                                 Eğitim Fakültesi Dekanlığı Adına

 

 

             Memetemin GÜL                                                                  Prof.Dr.Sedat UÇAR

               Okul Müdürü                                                                    Eğitim Fakültesi Dekanı

 


Bu haber 707 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   2 + 5 = ?

HAVA DURUMU

+28
°
C
H: +28°
L: +26°
Adana
Çarşamba, 24 Temmuz
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+35° +36° +36° +36° +35° +35°
+24° +23° +23° +23° +23° +24°

Gazete Manşetleri

Günlük Gazeteler

SÖZÜN ÖZÜ

SON YORUMLAR

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?

Adanasesi Haber

Espower Bilisim